O nás


EP Intermodal a.s. je stoprocentní dceřinou společností EP Logistics International, a.s., která je součástí skupiny Energetického a průmyslového holdingueph


Hlavním cílem společnosti je analyzovat současnou situaci dopravního systému v Evropě a zaměřit se na kombinované přepravy dle požadavků partnerů. Společnost vytváří nezávislý a flexibilní servis díky znalostem a dlouhodobým zkušenostem v oblasti rozvoje a udržitelnosti sítě intermodálních přeprav.

Intermodální přeprava je přeprava zboží v jedné a téže přepravní jednotce kombinované dopravy (ISO kontejner, silniční návěs nebo výměnná nástavba), která postupně užije různých druhů dopravy bez manipulace se samotným zbožím. Mezi výhody intermodálních přeprav patří především nižší dopad na životní prostředí, stabilní a spolehlivý transport, dlouhodobá udržitelnost železničních přeprav, žádné čekání v dopravní zácpě a žádný nedostatek řidičů.

onas

Klíčovým článkem logistického portfolia EP Logistics International a.s., je také německá železniční společnost Locon Logistik & Consulting AG, která se rovněž zaměřuje na intermodální železniční přepravu. Realizuje přepravy na celém území Německa, z německých přístavů Hamburg, Bremerhaven a Wilhelmshaven. Společnost provozuje vlastní terminál intermodální přepravy v Pinnow.